avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna! Anul trecut în 31 octombrie 2023 mi-am băgat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna! Anul trecut în 31 octombrie 2023 mi-am băgat lichidarea ...

Buna! Anul trecut în 31 octombrie 2023 mi-am băgat lichidarea de la locul de munca. În decembrie am rămas însărcinată, urmează sa nasc abia în septembrie 2024. pot sa beneficiez de indemnizația pentru copil? Am aproape 3 ani lucrați încontinuu. Precizez ca din octombrie nu am mai lucrat niciunde.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:15, 28 Ianuarie 2024
Care este data prezumata a nasterii?
Începutul lui septembrie. 3 septembrie 2024 cel târziu

Cornel Vasile a scris:

Care este data prezumata a nasterii?

octombrie 2022 - septembrie 2024 este perioada eligibila pentru dvs.

Perioada ;luata in calcul octombrie 2022 - octombrie 2023, 13 luni ...in speta, veti beneficia de indemnizatia CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am terminat postliceala sanitara in iulie 2022. in ... AAndra2000 AAndra2000 Buna ziua! Am terminat postliceala sanitara in Iulie 2022. In Ianuarie 2023 am ramas însărcinată , urmând sa se nască copilul in Septembrie 2023. Pot ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. vă rog frumos dacă mă puteți ajuta și pe mine ... AntonesiDaniela AntonesiDaniela Bună ziua. Vă rog frumos dacă mă puteți ajuta și pe mine cu un raspuns la situația urmatoare: Am fost în ccc timp de 2ani după care am fost angajată ... (vezi toată discuția)