Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna! Anul trecut în 31 octombrie 2023 mi-am băgat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna! Anul trecut în 31 octombrie 2023 mi-am băgat lichidarea ...

Buna! Anul trecut în 31 octombrie 2023 mi-am băgat lichidarea de la locul de munca. În decembrie am rămas însărcinată, urmează sa nasc abia în septembrie 2024. pot sa beneficiez de indemnizația pentru copil? Am aproape 3 ani lucrați încontinuu. Precizez ca din octombrie nu am mai lucrat niciunde.
Care este data prezumata a nasterii?
Începutul lui septembrie. 3 septembrie 2024 cel târziu

Cornel Vasile a scris:

Care este data prezumata a nasterii?

octombrie 2022 - septembrie 2024 este perioada eligibila pentru dvs.

Perioada ;luata in calcul octombrie 2022 - octombrie 2023, 13 luni ...in speta, veti beneficia de indemnizatia CCC.