Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Razgandire in privinta ofertei de angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Razgandire in privinta ofertei de angajare

Buna ziua ,

Ce se intampla daca accepti o oferta de angajare , o semnezi , dar dupa cateva zile primesti o oferta mai buna si te razgandesti ?
Ce valoare are oferta de angajare , si ce pot face in cazul in care m-am razgandit?

Multumesc!
Bună seara ! Retragerea acordului dumneavoastră pentru oferta de munca, poate avea consecinte exclusiv de ordin material in sensul ca ati putea fi obligată în urma unui proces să suportați o eventuala plata de daune interese pentru retragerea intempestivă .
Oferta de munca nu are valoare juridica, decat sub aspectul indeplinirii de catre angajator a obligatiei de informare a dv, anterior semnarii cim.