Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce lege a pensiilor era valabila in octombrie 1992? ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce lege a pensiilor era valabila in octombrie 1992? Cum se va ...

Ce lege a pensiilor era valabila in octombrie 1992? Cum se va face recalcularea unei astfel de pensii care in decizie nu are trecut un punctaj al pensionarului ci numai o valoare in lei?
Legea 3/1977
[ link extern ]
Apoi s-au aplicat prevederile:
H.G.1550/2004, respectiv, O.U.G..4/2005
[ link extern ]
La 01/09/2024 se vor recalcula pe noua formula.
Multumesc domnului CARP pentru raspuns. Voiam sa mai stiu si cum se face recalcularea pentru o pensie in a carei decizie nu e trecut un punctaj ci numau o valoare in lei?
Poate nu a mai primit urmatoarele decizii de recalculare.
Dar pe cupon trebuie sa se regaseasca punctajul mediu anual.