Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Viza flotant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Viza flotant

Buna ziua,
De curand am inchiriat un apartament. Chiriasul isi doreste viza de flotant. Exista vreun risc ca sa nu mai plateasca chiria oe motiv ca are aceasta viza de flotant care ii asigura dreptul sa locuiasca in apartament?
cris1981r, utilizator
Bună ziua,

Riscul de neplată există cu sau fără viză de reședință, dar dacă aveți contract cu el e un risc asigurat. Altfel, chiar sunteți obligați să faceți demersurile pentru viză. Aveți detalii aici:

Care sunt acum condițiile pentru obținerea vizei de flotant, în cazul celor ce nu locuiesc la adresa din buletin, după modificările recente
www.avocatnet.ro/articol_646...

Din această săptămână, gazdele celor ce n-au înscrisă în actul de identitate adresa la care locuiesc efectiv vor trebui să-i însoțească la autorități, pentru a-i lua în spațiu
www.avocatnet.ro/articol_645...