Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Proces verbal accident rutier Dacă în urma unui ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Proces verbal accident rutier Dacă în urma unui accident rutier mi s a deschis dosar penal ...

Dacă în urma unui accident rutier mi s a deschis dosar penal pentru vatamare corporala (eu fiind singura vatamata), după ce am semnat procesul verbal făcut de politie...nu ar fi trebuit sa mi se dea și mie un exemplar al procesului verbal sau măcar o copie, ceva?
MNI, utilizator
Buna ziua, asa ar fi trebuit. Puteti solicita o copie si in prezent.
Va trebui sa l cer de la politie sau de la Parchet?Mulțumesc!
MNI, utilizator
Daca aveti numarul de dosar de parchet, de la Parchet ar fi mai eficient.