Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nu pot participa la licitație pentru parcare pentru ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nu pot participa la licitație pentru parcare pentru ca nu sunt ...

Nu pot participa la licitație pentru parcare pentru ca nu sunt trecuta în talonul mașini. Am mașina de servici, pe care am contract de comodat, mi am făcut contract de închiriere pe mașină iubitului pe 2 ani.... Și tot nu pot depune dosar de licitație. Doamnele de acolo nu îmi dau alt răspuns numai ca nu se poate. Alta modalitate sa particip la licitație pentru locul de parcare din fata blocului nu exista!? Numai chiar talonul?
Problema locurilor de parcare este "guvernata" pe plan local de catre primarie/consiliul local - prin asa-zisele H.C.L.-uri.
Cautati pe site-ul primariei HCL-ul cu privire la locurile de parcare si care sunt conditiile de participare la una dintre licitatiile pe care le organizeaza primariile.
Doamnele cu pricina, va puteau lamuri, chiar asa - iata doamna ce prevede HCL...
Pai ce fac dansele acolo, fac serviciu, fac vechime in munca? Nu se poate asa ceva. Uitati-va pe internet, mai intrebati si vecinii dvs.
Succes!