avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Facilitati constructii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Facilitati constructii

Buna ziua. O microintreprindere (constructii) are in ianuarie 2024 CA 33600 lei si pierdere contabila, beneficiaza de facilitatile in constructii?
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:04, 22 Februarie 2024
Da.
daca are venituri in luna ianuarie da .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire cas srl-d elenailie elenailie Buna ziua, as vrea sa stiu cat timp este o SRL-D infiintata in mai 2013 scutita de plata CAS ? Multumesc , o zi buna! (vezi toată discuția)
Impozit pe venit - microintreprindere trim. i mihaelasir_2005 mihaelasir_2005 Buna ziua, Am o societate cu codul CAEN 7500 - Activitati veterinare, infiintata in anul 2011 platitoare de impozit pe profit pana la 31.01.2013. De la ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 pentru 2013 mihaelasir_2005 mihaelasir_2005 Buna ziua, Am o societate infiintata in anul 2011 platitoare de impozit pe profit. De la 01.02.2013 devine platitoare de impozit microintreprindere. La ... (vezi toată discuția)