Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Contributia in baza unui contract de mandat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Contributia in baza unui contract de mandat constituie ...

Buna ziua,
Contributia in baza unui contract de mandat constituie contributivitate pentru pensie.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
si daca este vechime in munca. Multumesc.
Nu este vechime in munca , activitatea prestata in baza unui contract de mandat.
Nu este vechime in munca dar este stagiu de cotizare.
Daca ati fi parlamentar, s-ar schimba situatia. Acestora li se considera vechime in munca, ba li se dau pensii speciale functie de in cate legislaturi presteaza activitatea.
Asadar, optati pentru activitate parlamentara. Se doarme frumos, loc caldut, bufet ieftin, masina la scara, locuinta in BU. Ehe-hei, si cine mai stie...