Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, avem o situatie complicata, un c.i.m cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, avem o situatie complicata, un c.i.m cu norma partiala ...

Buna ziua, avem o situatie complicata, un c.i.m cu norma partiala a fost modificat cu act aditional in norma intreaga dar inregistrat gresit in revisal, la inregistrarea in revisal s-a facut incetarea c.i.m incepand cu data de 9.02.2024, ce putem face pentru a corecta / anula incetarea contractului si inregistrarea corecta a modificarii normei de lucru,.CIM nu ar trebuie sa fie intrerupt( Greseala s-a constatat doar azi 20.02.2024)
Va multumesc anticipat.
Anulati incetarea c.i.m. si apoi faceti modificarea corecta .
Inca o data multumesc pentru timpul acordat.
Faceti si o hartie in acest sens. Ca la data .....ati constata eroarea in cazul in care la ITM va aparea ceva, sa aveti justificare,. Cel putin mie mi-au cerut aceasta hartie de constatare a erorii
Multumesc.