Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua! Am o ipoteca pe o casa la tara la BANKCOOP ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua! Am o ipoteca pe o casa la tara la BANKCOOP SA FIL ...

Bună ziua!
Am o ipoteca pe o casa la tara la BANKCOOP SA FIL CHIȘINEU-CRIȘ DIN 05.04.1996,va rog a ma ajuta modalitatea de radiere a ipotecii.
Mulțumesc
ANCPI s-a pronuntat cu privire la aceasta speta in sensul ca ipoteca in favoarea Bankcoop se va radia pe baza sentinței civila nr. 6174/05.11.2019 pronuntata de Tribunalul Bucuresti in dosarul nr. 137/3/1999 ramasa irevocabila prin decizia nr. 175/2020 pronuntata in dosarul nr. 6704/2/2019, prin care s-a aprobat raportul final, s-a efectuat descarcarea de gestiune a lichidatorului si s-a declarat inchisa procedura insolventei Bankcoop, precum si pe baza raportului final aprobat prin aceasta sentinta.
Și cum pot sa întru în posesia acestei sentinte?
Buna ziua.am si eu un caz similar cu dvs..ati intrat in posesia acelei sentinte pentru radiere ipoteca BANKCOOP? Daca o detineti mi-o puteti trimite si mie pe deia_heart@yahoo.com.multumesc