Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenzi circulație Belgia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenzi circulație Belgia

Buna, am fost în Belgia o săptămână. Am închiriat o mașină i-ar sora mea a condus-o. A facut câteva amenzi din cauza vitezei.
Eu am primit amenzile acasa.
Ce mi se poate întâmpla ținând cont ca nu am condus eu? Mi se poate opri banii pe card? O sa mi se puna amenzile la primărie? Va rog ajutați-mă.
Nu vrea sa le plătească
Va trebui sa le platiti, acum o suma mai mica, daca asteptati pina veti ajunge la executorul judecatoresc, atunci suma va fi mai mare.
www.avocatnet.ro/articol_531...