Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incuviintare proba audio Daca instanta mi-a respins ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Incuviintare proba audio Daca instanta mi-a respins administrarea ...

Incuviintare proba audio
Daca instanta mi-a respins administrarea unei probe audio, mai am posibilitatea de a solicita reanalizarea deciziei? Cum se procedeaza?
Doar prin motivele de apel și solicitarea din nou a probei în calea de atac.Oricum soluția era previzibila și legala atât timp cât partea adversa s a opus..Oricum un proces ar trebui sa se bazeze pe mai multe probe care se coroborata..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
L.E ,,,care se coroboreaza"
Daca doresc sa renunt la o proba admisa de instanta mai trebuie sa trimit vreun document in termenul precizat sau intervine sanctiunea decaderii din proba? Este necesar sa justific cererea de renuntare la administrarea probei?
Care este diferenta intre a trimite eu precizare ca doresc sa renunt la administrarea probei si a nu trimite nicio precizare in acest sens?
jacquelline, utilizator