Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Eroare măsurători.
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Eroare măsurători.

Se mai poate repara o eroare expertiza TOPO?Buna seara ma numesc CAVALERU VASILE, În urma unui proces de. IEȘIRE DIN INDIVIZIUNE s a emis o hotărâre judecătorească definitiva și irevocabila. Am chemat un specialist în cadastru sa mi facă CADASTRU ȘI INTABULARE la partea mea de lotizare BOMBA UN LOT DE 174 MP SCRIS DE EXPERTUL TRIMIS DE TRIBUNAL ÎN PLAN NU COINCIDE LA MĂSURĂTOAREA ACTUALA. CEL DE LA CADASTRU ACUM A GĂSIT 147 MP REALI. 30MP SUNT ÎN MINUS LA MINE..MULTUMESC..
De unde stiti ca eroarea apartine expertului desemnat de instanta si nu celui de la cadastru ?
In mod normal, expertiza dispusa de instanat trebuia sa contina avizul OCPI. Diferenta de masuratori poate proveni de la aparatura utilizata de catre cei doi experti.
O noua actiune in instanta poate rezolva problema.
Nu mai scrieti cu majuscule, deranjeaza ochii celui care citeste si doreste sa comenteze.