Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, pt venitul minim de incluziune este ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, pt venitul minim de incluziune este considerat venit ...

Buna ziua,pt venitul minim de incluziune,este considerat venit alocatia de stat,bursele copiilor,pensia alimentara(care nu o primesc)?!.Se mai poate depune
dosar in acest sens pt ajutor,in cazul fam monoparentale?!Multumesc!
Nu se ia in considerare:
- alocaţia de stat pentru copii acordată în baza Legii nr. 61/1993 privind alocaţia de stat pentru copii,
- sumele acordate ca burse sau alte forme de sprijin financiar destinate exclusiv pentru susţinerea educaţiei preşcolarilor, elevilor şi studenţilor, prin programe ale Ministerului Educaţiei Naţionale şi Cercetării Ştiinţifice, altor instituţii publice şi private, inclusiv organizaţii neguvernamentale