Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Notificare de la asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Notificare de la asociatia de proprietari

Buna ziua.

Detin in complexul in care locuiesc un apartament si mai multe boxe/ parcari pe care le am inchiriate persoanelor din afara complexului.

Presedintele complexului m-a notificat public, prin intermediul grupului de facebook ca nu am comunicat datele personale ale chiriasilor locului de parcare.

Este acest lucru legal ? Sunt obligat sa inchiriez un loc de parcare doar persoanelor din complex? Si trebuie sa comunic numele chiriasilor, chiar daca vorbim de un loc de parcare sau o boxa?
in2ition, utilizator
Nu sunteti obligat sa faceti acest lucru. Daca mai continua cu notificarea, rugati-l sa va prezinte temeiul legal.
latka, utilizator
Multumesc, este normal ca respectivul administrator sa posteze pe grupul de facebook detalii cu privire la numarul ap la care locuiesc precum si detalii despre bunurile pe care le detin ? nr boxa, etc? Intentionez sa ii deschid actiune in instanta.
in2ition, utilizator