Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua! Astăzi am primit hotararea instantei și ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua! Astăzi am primit hotararea instantei și este nula ...

Bună ziua! Astăzi am primit hotararea instantei și este nula absolut! Judecatorul a solutionat cererea mea, motivand o alta situatie de fapt si de drept, dintr-un alt proces. Ce trebuie sa fac?
Buna ziua, formulati cale de atac.
Calea de atac legala pe care o formulați în termenul.prevazut de lege.Probabil.judecatorul a ,,motivat, "copy paste din alt dosar.Justitia se afla în moarte clinica și se pare ca doar magistrații refuza sa realizeze..
E natural, ei au contribuit majoritar la aceasta stare de fapt si cum cel mai greu e sa-ti recunosti propriile greseli...
Și în plus, plângere la CSM pentru sancționarea magistratului pentru neglijență în serviciu. Probabil magistratul este "foarte în vârstă, peste 40 de ani", cu gândul la pensionare.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Calea de atac legala pe care o formulați în termenul.prevazut de lege.Probabil.judecatorul a ,,motivat, "copy paste din alt dosar.Justitia se afla în moarte clinica și se pare ca doar magistrații refuza sa realizeze..