avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua! Astăzi am primit hotararea instantei și ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua! Astăzi am primit hotararea instantei și este nula ...

Bună ziua! Astăzi am primit hotararea instantei și este nula absolut! Judecatorul a solutionat cererea mea, motivand o alta situatie de fapt si de drept, dintr-un alt proces. Ce trebuie sa fac?
Cel mai recent răspuns: hotumattua , utilizator 08:25, 26 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, formulati cale de atac.
6 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Calea de atac legala pe care o formulați în termenul.prevazut de lege.Probabil.judecatorul a ,,motivat, "copy paste din alt dosar.Justitia se afla în moarte clinica și se pare ca doar magistrații refuza sa realizeze..
E natural, ei au contribuit majoritar la aceasta stare de fapt si cum cel mai greu e sa-ti recunosti propriile greseli...
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Și în plus, plângere la CSM pentru sancționarea magistratului pentru neglijență în serviciu. Probabil magistratul este "foarte în vârstă, peste 40 de ani", cu gândul la pensionare.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Calea de atac legala pe care o formulați în termenul.prevazut de lege.Probabil.judecatorul a ,,motivat, "copy paste din alt dosar.Justitia se afla în moarte clinica și se pare ca doar magistrații refuza sa realizeze..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Strigator la cer, instanta a invocat ca a analizat actele ce apartin altui dosar! burdy_1 burdy_1 Sunt in proces, fara avocat, cu o banca, pe clauze abuzive. Dupa doi ani de taraganari s-a dat solutia la Judecatorie. Instanta a constatat abuziva si lovita ... (vezi toată discuția)
Procedurã contra „gravei neglijențe” a judecãtorului sorein sorein Am intentat un proces pentru a constesta o amendă contravențională (plîngere contravențională). Judecătoarea a tratat dosarul în dorul lelii, ... (vezi toată discuția)
Plangeri catre csm. ii incurca cumva pe magistrati? Cezar9 Cezar9 Din totalul de 6000 plangeri anuale catre CSM sunt luate in considerate maxim 40-60. Dintre care doar maxim 5 sunt din partea cetatenilor, restul sunt chestii ... (vezi toată discuția)