Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Vreau sa cer de la primarie un istoric cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Vreau sa cer de la primarie un istoric cu tot ce au ...

Buna ziua
Vreau sa cer de la primarie un istoric cu tot ce au de la Adam.si Eva despre terenul pe care am casa( de la tara).
Vreau tot istoricul schite si mai ales vecinii care au fost de la 1980 pana in prezent. Pentru a solutiona un litigiu.

Exista un formular tip pentru asa ceva?
Multumesc
De cerut puteti cere, depinde de priomarie sa va dea un raspuns asa cum doriti.
Daca este vorba de un litigiu, instanta poate cere primariei sa depuna la dosarul cauzei un astfel de document.
Nu este un anume formular. Faceti o cerere scrisa (inregistrata cu nr./ data) in care mentionati datele dvs. de identificare, domiciliu si motivul solicitarii dvs. (dati informatii certe, pe care le cunoasteti).