Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am un certificat de acționar și firma e în lichidare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am un certificat de acționar și firma e în lichidare

BUNA SEARA AM UN CERTIFICAT DE PROPRIETAR NICI O DATA NU AM LUAT BANII PE DIVIDENTE SI ACUM SOCIETATEA ESTE IN LICHIDARE,CE E DE FACUT? MULTUMESC
george-neagu, moderator
Din păcate, dacă firma este declarata lichidata din diferite motive (faliment), nu mai aveți ce face cu acțiunile.
multumesc