Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Mi am depus actele pentru pensia de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Mi am depus actele pentru pensia de invaliditate ...

Bună ziua! Mi am depus actele pentru pensia de invaliditate pe motiv de schizofrenie. Îmi puteți spune va rog cât este pensia de invaliditate de gradul 3 cu 4 ore drept de munca?
Nu are nimeni acest raspuns mai ales ca nu ati precizat nimic despre stagiu de cotizare pe care il aveti.
Se stie doar ca nu poate fi mai mica de 1281 lei(indemnizatia minima pentru pensionari).
Am 12 ani vechime. Se iau în considerație și acești ani?
Da.
Doar acestia vor intra in calculul cuantumului pensiei.
Veti primi 1281 lei, idemnizatia minima pentru pensionari.
Va mulțumesc pt ras pnsl!