avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 843 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asistență medicală la domiciliu și alimente, prin ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asistență medicală la domiciliu și alimente, prin PNNRvârstnici

Bună ziua!
Ministrul Muncii Bucura Oprescu va pune în aplicare promisiunea făcută vârstnicilor în Programul PSD de guvernare Capitolul 11, și anume asistență medicală la domiciliu și alimente, prin PNNR, deci cu fonduri de 80 milioane Euro.
Ministrul a inaugurat, în februarie 2024-din câte știu, niște centre de zi în județe în acest scop, din câte am citit.
Știți cumva când anume va intra efectiv în funcțiune concretă acest Program-promisiune în Ploiești?
(Ar trebui anunțată oficial la TV!)

Vă mulțumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 19:27, 26 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Când se va apropia alegerile ca să fie votați.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pachet de măsuri pentru persoanele trecute de 60 de ani CYBORG CYBORG Bună ziua! Parcă era o lege de prin anii 2000, privind asistența gratuită la domiciliu a persoanelor vârstnice. Mai există, adică funcționează în ... (vezi toată discuția)
Cum vor vota romanii aflati in strainatate? CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Se pare ca nu vor putea vota. Este de-a dreptul incredibil asa ceva. Practic se incalca un drept fundamental de statul roman prin organele sale. Practic ... (vezi toată discuția)
Intabularea-gratuita-a-terenurilor toma st toma st Am gasit acest anunt, publicat intr-un ziar ... (vezi toată discuția)