Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asistență medicală la domiciliu și alimente, prin ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asistență medicală la domiciliu și alimente, prin PNNRvârstnici

Bună ziua!
Ministrul Muncii Bucura Oprescu va pune în aplicare promisiunea făcută vârstnicilor în Programul PSD de guvernare Capitolul 11, și anume asistență medicală la domiciliu și alimente, prin PNNR, deci cu fonduri de 80 milioane Euro.
Ministrul a inaugurat, în februarie 2024-din câte știu, niște centre de zi în județe în acest scop, din câte am citit.
Știți cumva când anume va intra efectiv în funcțiune concretă acest Program-promisiune în Ploiești?
(Ar trebui anunțată oficial la TV!)

Vă mulțumesc
Când se va apropia alegerile ca să fie votați.