Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot să anulez o declarație notarială dată ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot să anulez o declarație notarială dată greșit cu ...

Cum pot să anulez o declarație notarială dată greșit cu anul constructiei
Dacă e o eroare materiala, o puteți rectifica .
Mergeti la notarul la care ati dat declaratie si explicatii situatia ..este posibila rectificarea acelei declaratii.
Am dat greșit prima declarație notarială și a fost depusă la cadastru și m-am dat seama că am greșit și am făcut altă cu anul corect ce pot să fac vă mulțumesc domnule consilier

Cornel Vasile a scris:

Mergeti la notarul la care ati dat declaratie si explicatii situatia ..este posibila rectificarea acelei declaratii.

Mergeti la cadrastru si depuneti noua declaratie cu mentiune care vi s-a spus mai sus : ca a fost o eroare materiala.