avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot să anulez o declarație notarială dată ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot să anulez o declarație notarială dată greșit cu ...

Cum pot să anulez o declarație notarială dată greșit cu anul constructiei
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:41, 27 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă e o eroare materiala, o puteți rectifica .
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeti la notarul la care ati dat declaratie si explicatii situatia ..este posibila rectificarea acelei declaratii.
Am dat greșit prima declarație notarială și a fost depusă la cadastru și m-am dat seama că am greșit și am făcut altă cu anul corect ce pot să fac vă mulțumesc domnule consilier

Cornel Vasile a scris:

Mergeti la notarul la care ati dat declaratie si explicatii situatia ..este posibila rectificarea acelei declaratii.

Mergeti la cadrastru si depuneti noua declaratie cu mentiune care vi s-a spus mai sus : ca a fost o eroare materiala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adresa gresita in actul de proprietate bianca30 bianca30 am cumparat o casa cu credit ipotecar acum 2 ani. am observat ieri ca actele de la cadastru sunt gresite ,lla numarul strazi in loc de 6 e scris 9. acum ... (vezi toată discuția)
Corectare eroare adresa in cvc irina_karina irina_karina Buna seara ! As dori sa va intreb daca e foarte important si necesita rectificare. Detin un apartament intr-un imobil cu doua scari. Am remarcat ca in actul ... (vezi toată discuția)
Corectie inreg.achizitii in d300 krika8712 krika8712 In anul 2007 trim.4 din greseala am declarat achizitiile intracomunitare la pozitia 4, iar acum am primit o notificare cum ca nu am depus declaratia 390 ... (vezi toată discuția)