Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare diurna externa sofer, detalii plata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare diurna externa sofer, detalii plata justificare legala

Buna ziua,

Pentru acordarea diurnei externe in cadrul unei firme de transport a unui sofer pe o autoutilitara de 3,5t care a realizat o cursa tur-retur (de exemplu au fost 3 comenzi de transport pentru retur pe perioada de deplasare 01.12-06.12) ce ar trebui inclus sau mai exact specificat la detaliile platii in transferul bancar ca sa se poata justifica in mod legal acordarea diurnei externe?

Va multumesc!
plata diurna .