Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Am avut un proces cu Casa Nationala de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Am avut un proces cu Casa Nationala de Pensii care ...

Buna ziua. Am avut un proces cu Casa Nationala de Pensii care a ajuns in final la Curtea de apel, In principiu, apelul facut de catre Casa Nationala de Pensii a fost respins ca fiind nefondat , Aceast proces s-a incheiat ca fiind definitiv in data de 27.12.2023. Pina la aceasta data 28.02.2024, nu am primit acasa hotararea Curtii. Intrebarea mea este daca pot sa o iau eu de la Curtea de apelc de la arhiva sau registratura, ca sa ii pot da cursul mai departe , respectiv in atentia Casei Nationale de Pensii, sau trebuie sa astept acasa?
Daca a fost redactata hotararea, o puteti solicita de la arhiva instantei.
Dacă nu ați primit-o acasă prin curier, este probabil că nu este încă redactată.
Poate să nu nici motivată încă, dacă e deficit de judecători, și cei care sunt au prea multe dosare.
Dapix, utilizator
multumesc frumos