avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Am avut un proces cu Casa Nationala de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Am avut un proces cu Casa Nationala de Pensii care ...

Buna ziua. Am avut un proces cu Casa Nationala de Pensii care a ajuns in final la Curtea de apel, In principiu, apelul facut de catre Casa Nationala de Pensii a fost respins ca fiind nefondat , Aceast proces s-a incheiat ca fiind definitiv in data de 27.12.2023. Pina la aceasta data 28.02.2024, nu am primit acasa hotararea Curtii. Intrebarea mea este daca pot sa o iau eu de la Curtea de apelc de la arhiva sau registratura, ca sa ii pot da cursul mai departe , respectiv in atentia Casei Nationale de Pensii, sau trebuie sa astept acasa?
Cel mai recent răspuns: danielarusu , utilizator 18:23, 28 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca a fost redactata hotararea, o puteti solicita de la arhiva instantei.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă nu ați primit-o acasă prin curier, este probabil că nu este încă redactată.
Poate să nu nici motivată încă, dacă e deficit de judecători, și cei care sunt au prea multe dosare.
Ultima modificare: Miercuri, 28 Februarie 2024
Dapix, utilizator
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comunicare hotarare apel declarat de cjp mehedinti, de toata jena rududoo rududoo Apelul depus de Casa de pensii MH s-a judecat la Curtea de apel Craiova, apelul fiind respins ca nefondat. Astazi am primit Hotararea redactata si am ramas ... (vezi toată discuția)
Recursul a fost respins, cum recuperez taxa de poluare? taflan taflan Dupa respingerea recursului de catre finante la curtea de apel,care sunt pasii de urmat pentru recuperarea taxei de poluare? Recursul finantelor a fost ... (vezi toată discuția)
Nevoie de indrumare urgenta! c0sminc00l c0sminc00l Buna ziua, am dat in judecata financiarul pentru taxa auto, judecatoria calarasi(de unde sunt eu) mi-a dat castig de cauza, financiarul facand recurs la curtea ... (vezi toată discuția)