avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am urmatoarea situatie: Angajat de 1 an si 3 luni, ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am urmatoarea situatie: Angajat de 1 an si 3 luni, perioada nedeterminata, ...

Am urmatoarea situatie:
Angajat de 1 an si 3 luni, perioada nedeterminata, niciodata probleme cu creditele.
Am luat 4 imprumuturi IFN acum 3 luni, momentan mai am de plata 12.000 in total.
Platesc lunar aprox 2000 lei.
Am citit despre refinantare, am sunat la banca le-am explicat situatia mea si daca pot obtine o refinantare a creditelor mele pe 4 5 ani, sa reduc astfel rata la 400 lei. Mi s a spus ca gradul meu de indatorare este deja depasit.
De ce iau ei in calcul gradul de indatorare initial daca vorbim de o refinantare care schimba gradul de indatorare?

Alte discuții în legătură

Reevaluarea unui credit la inchiderea exercitiului financiar ioan.morosan ioan.morosan Va adresez urmatoarea intrebare: In cazul in care o societate comerciala inregistreaza diferente de curs valutar nefavorabile (cheltuieli) din reevaluarea ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli cu dobanzile negut_dorina negut_dorina buna ziua,daca imprumuturile sunt luate de la banci romanesti mai mari de un an ex unicredit, leumi se mai calculeaza gr de indatorare sunt deductibile ... (vezi toată discuția)
Imprimut firma pe baza unui imprumut bancar de nevoi personale al asociatilor EricaNagy EricaNagy Buna ziua, Pot face un contract de imprumut firma cu firma al carui asociat sunt iar rambursarea acestui imprumut sa fie scadentarul creditului de nevoi ... (vezi toată discuția)