Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Sunt beneficiar al DL 118\ 1990
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Sunt beneficiar al DL 118 1990

Buna ziua ! Sunt beneficiar al DL 118 1990, proprietarul ( si locatarul ) unui imobil cu destinatie mixta ( nationalizat si retrocedat in 2001 )- , unde in aceeasi cladire exista locuinta personala si un spatiu comercial din constructie si folosi si astazi ca atare. Am fost scutit de impozit pana acum pentru intregul imobil. Din acest an pentru partea nerezidentiala a cladirii fiscul a stabilit impozit. Este legal ? A aparut vreo schimbare in aplicarea Codului fiscal sau al DL 118 1990 ?
george-neagu, moderator