avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucrez în învățământ. Am beneficiat de 1 an ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucrez în învățământ. Am beneficiat de 1 an concediu fără ...

Lucrez în învățământ. Am beneficiat de 1 an concediu fără plată în urma celor doi ani de CIC.Apoi am beneficiat de 2 ani concediu fără plată (în baza Legii 1 an la 10 ani) Am scos adeverință de la casa de pensii și acea perioada nu apare.
Întrebarea mea este: Acei trei ani nu se considera vechime?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:47, 2 Martie 2024
Nu.
Concediile fara plata se scad din vechimea in munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! sunt profesor titular cu 26 de ani şi jumătate ... lenuta_topala lenuta_topala Bună ziua! Sunt profesor titular cu 26 de ani şi jumătate vechime şi am fost în concediu fără plată un an şi jumătate (februarie 2019- august 2020). ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere copil ewantia ewantia Concediul de crestere a copilului este considerat vechime in invatamant sau doar vechime in munca? (vezi toată discuția)
Sporul de stabilitate in invatamant zoie zoie Lucrez in invatamantul preuniversitar din 1989, dar contractul de munca se incheia la 15 iunie, si la30 iunie etc., fiind angajata pe perioada determinata.In ... (vezi toată discuția)