Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucrez în învățământ. Am beneficiat de 1 an ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucrez în învățământ. Am beneficiat de 1 an concediu fără ...

Lucrez în învățământ. Am beneficiat de 1 an concediu fără plată în urma celor doi ani de CIC.Apoi am beneficiat de 2 ani concediu fără plată (în baza Legii 1 an la 10 ani) Am scos adeverință de la casa de pensii și acea perioada nu apare.
Întrebarea mea este: Acei trei ani nu se considera vechime?
Nu.
Concediile fara plata se scad din vechimea in munca.