Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... As vrea sa va intreb de adeverinta pt grupa a 2-a de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

As vrea sa va intreb de adeverinta pt grupa a 2-a de munca ...

Buna ziua.
Numele meu este cornea ioan as vrea sa va intreb de unde pot sa scot o adeverinta pt grupa a 2 de munca.?
Mentionez ca am lucrat la itreprinderea de aparate si urilaje pt cercetare bucuresi str . Fabrici 47 sect 6 in perioada 13 . 1o. 1978- 12 06 1991.
Multumesc.
Intreprinderea de aparate si utilaje pentru cercetare Bucuresti in 1991 s-a reorganizat in 5 societati pe actiuni :
Fast - S.A. Producerea şi comercializarea de aparate şi instalaţii pentru: încercări uzinale şi de cercetare, controlul parametrilor de calitate a apei şi aerului, aplicaţii industriale şi medicale cu laseri, cercetări de producţie în domeniul biotehnologiei, determinarea parametrilor fizico-chimici ai materialelor, defectoscopie nedistructivă cu ultrasunete, măsurători fizico-chimice de laborator; comercializarea produselor ce fac obiectul de activitate la export şi la intern, inclusiv desfacere cu amănuntul către populaţie; executarea de lucrări de punere în funcţiune, reparare şi întreţinere a produselor din profil; cercetare fundamentală şi aplicativă în domeniul aparaturii analitice pentru controlul mediului, medicină, agricultură şi analize fizico-chimice în alte domenii; servicii pentru aparatură şi analize şi expertize în domeniu; stabilirea de relaţii cu parteneri străini în cercetare şi construcţie de aparate

Didactica - S.A. Cercetarea, proiectarea, producerea şi comercializarea la export şi intern, inclusiv desfacere cu amănuntul de material didactic şi aparatură de laborator

Cast - S.A. Cercetarea, proiectarea, producerea şi comercializarea la intern şi export de aparate analitice pentru controlul poluării, aparatură cu laseri, aparatură biomedicală, aparatură pentru testarea materialelor şi control nedistructiv, prototipuri şi unicate, încercări şi verificări pentru atestarea şi omologarea produselor, asistenţ

Georom- services"- S.A., judeţul Prahova Cercetarea, proiectarea, producerea şi comercializarea la intern şi export de aparate şi echipamente pentru prospecţiuni geologice şi geofizice în industria petrolieră şi minieră, prestări de servicii cu aparatură şi echipamente specifice în domeniu, reparaţii, confecţii piese de schimb şi subansamble specifice

Elia - S.A., judeţul Galaţi Cercetarea, proiectarea, producerea şi comercializarea la intern şi export de echipamente şi aparate pentru laborator şi industrie în domeniile siderurgic, industrie alimentară, construcţii navale, construcţii industriale şi agricultură, construcţii civile, învăţămînt, puneri în funcţiune, asistenţă tehnică şi service

care ar fi din astea?