Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fotovoltaice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fotovoltaice

În cadrul programului casa verde 2023 este mentionat "imobilul pe care se implementează proiectul nu este afectat de sarcini în favoarea unei persoane juridice sau a unei entităţi care desfăşoară activităţi economice, cu excepţia cazului în care este afectat de o ipotecă imobiliară; nu face obiectul unui litigiu în curs de soluţionare la instanţele judecătoreşti, vreunei revendicări potrivit unei legi speciale sau dreptului comun sau al unei proceduri de expropriere pentru cauză de utilitate publică;" Imobilul este sub incidența art.3 alin.(1) din Legea nr.17/2014. Se pot monta panouri fotovoltaice prin AFM?
Elena Simona, utilizator