Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Receptie lucrari de schimbare destinatie apartament
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Receptie lucrari de schimbare destinatie apartament

Buna ziua, pentru lucrarile de modificare destinatie a unui apartament in spatiu comercial, pentru care s-a emis autorizatie de construire, dupa declararea "Inceperii lucrarilor" este nevoie de diriginte de santier pentru a reusi sa solicitam finalizarea lucrarilor si receptia? S-a propus doar un perete de gips carton in interior, atat. Aceeasi intrebare ar fi si pentru montarea unei firme luminoase pe fatada. Este suficient doar referatul proiectantului pentru receptie sau avem nevoie si de diriginte de santier pentru aceste situatii? Multumesc!
Diriginte de santier nu aveti nevoie dupa cunostiintele mele. De ce nu intrebati primaria care a eliberat autorizatia daca mai aveti nevoie de ceva acte?