Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Institutia (spital) contract de salubrizare ?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Institutia (spital) contract de salubrizare ?

Institutia (spital) a avut contract de salubrizare cu o firma care ridica deseurile menajere pe intreaga localitate si platea facturile catre firma de salubrizare.
Acum Primaria s-a inteles cu aceasta firma si a preluat serviciul de salubrizare si acum aceasta firma presteaza pentru Primarie acest serviciu de salubrizare tot pe intreaga localitate ,dar la alte preturi mai mari si Primaria incaseaza veniturile din executarea acestui serviciu pe raza localitatii.
Intrebarea este urmatoarea :
Spitalul acum va trebui sa incheie contract cu Primaria ,iar firma de salubrizare va veni si va presta serviciul in numele Primariei ?
Sau un fel de contract intre toate cele 3 parti implicate ?
Astept un raspuns cate mai rapid.
Va multumesc anticipat,
Novatie subiectiva.