avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1188 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere reinnoit Conducătorii auto care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere reinnoit Conducătorii auto care au împlinit ...

Permis de conducere reinnoit
Conducătorii auto care au împlinit 70 ani trebuie sa își schimbe permisul auto imediat după împlinirea vârstei? Se prevede vreun termen de timp pentru reinnoire? . Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 10:46, 2 Martie 2024
Deocamdată nu există o prevedere legală de acest gen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua și la mulȚi ani! am o dilemă; mi-am reînnoit permisul ... Adi Lungu Adi Lungu Bună ziua și LA MULȚI ANI! Am o dilemă; mi-am reînnoit permisul auto în 2018, cel nou fiind valabil 10 ani, deci până în 2028. Anul aceste împlinesc ... (vezi toată discuția)
Bolile inapte pentru optinerea permisulu de conducere Crystyn Crystyn Buna Seara!!As dori si eu foarte mult sa aflu cu ce boli nu ai dreptul de a conduce.....as vrea lista de boli care sa cuprinda toate boliile care nu corespund ... (vezi toată discuția)
Conducere cu aparat auditiv Nadia40 Nadia40 Buna seara,intrebarea mea este ...daca sotul meu dupa sia pierdut auzul la o ureche si trebuie sa poarta aparat auditiv mai poate conduce?Este sofer de tir si ... (vezi toată discuția)