Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,am o întrebare, am 17 ani și niște ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,am o întrebare, am 17 ani și niște probleme în ...

Bună ziua,am o întrebare,am 17 ani și niște probleme în familie,cu tatăl meu întrebarea mea ar fii eu doresc sa ma mut cu bunica mea sau cu prietenul meu mama fiind de acord în schimb tata nu e, ea are toate drepturile asupra mea la fel ca și el. Ea fiind de acord sa ma mut cu prietenul mei sau cu bunica mea ce sar putea întâmpla dacă plec de acasă și ma duc sa stau la unu dintre ei,precizez ca mama e total de acord cu decizia mea,mai precizez ca mama nu mai sta cu tata dar ei nu sunt divorțați,acum întrebarea dacă eu plec de acasă și ma mut la prietenul meu sau la bunica mea cu acordul mamei,și el cheamă politia ce sar putea întâmpla,eu refuz sa mai stau cu el,va rog sa ma ajutați cu un răspuns,politia ma obliga sa merg înapoi având în vedere ca mama e de acord,ce consecințe ar fii??? Mulțumesc!
Mutati-va la bunica, politia nu te obliga sa te muti inapoi.