Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Persoanele cu autism Asperger se ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Persoanele cu autism Asperger se încadrează conform ...

Bună ziua!

Persoanele cu autism Asperger se încadrează conform legii sub incidența unui “ handicap” grav până la vârsta de 18 ani? Sau se fac periodic evaluări în comisia medicală având în vedere ca se poate îmbunătăți însă nu trece definitiv?
Buna ziua!
La intrebare va poate raspunde o comisie de expertiza medicala.Sau va puteti interesa la DGASPC.