Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Locuiesc in Anglia, am cod UTR valabil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Locuiesc in Anglia, am cod UTR valabil

Buna ziua,
Daca locuiesc in Anglia, am cod UTR valabil (self employed), lucrez cu o firma din Romania, dar serviciile prestate sunt in Anglia, pot trece pe factura, la denumire client, orice (ex. XY Consulting)? Sau trebuie sa trec numele meu asa cum este pe certificatul de rezidenta fiscala eliberat de UK?
george-neagu, moderator
Facturati catre clientul din Romania cu numele si codul dvs de self employed .
Multumesc pentru raspuns!