Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Salut ! Daca am cumparat o masina de la o firma din ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Salut ! Daca am cumparat o masina de la o firma din italia la ...

Salut ! Daca am cumparat o masina de la o firma din italia eu fiind persoana fizica la pretul de 58.000€ cat reiese si din actul de vanzare cumparare , cine plateste tva-ul ? Eu in romania sau cei din italia , multumesc
Andrei506, utilizator
Sunt interesat de acelasi subiect. Intentionez sa achizitionez un autoturism de la un parc auto din Italia si am gasit diverse pareri pana in prezent. Ar fi de ajutor daca are informatii cu privire la acest subiect.....sunt detalii pe care ar trebui sa le consider inainte de a achizitiona acest autoturism ? Ex. pe factura, trebuie sa scrie separat TVA ? si acest lucru sa fie reflectat din suma platita ?
Orice sugestie e binevenita.

Multumesc.