Forum Discuţii juridice Executare silită Am o poprire pe contul de salariu și la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am o poprire pe contul de salariu și la angajator.Angajatorul ...

Am o poprire pe contul de salariu și la angajator.Angajatorul a virat suma poprita către executorul judecatoresc.Iar după aceea mi a virat restul sumei în contul bancar poprit.Cum îmi pot recupera restul de salariu fără ca banca sa îmi oprească și ea o parte din suma ca poprire?este suficient fluturașul de salariu sau trebuie dovada platii/viramentului în contul executorului judecatoresc ?
Lara34, utilizator
Trebuie dovada platii/viramentului în contul executorului judecatoresc.
Banca nu are calitatea sa cerceteze , cereri executorului sa facă adresa la banca pt liberarea restului de salariu.
Si dacă angajatorul refuza sa mi elibereze o adeverinta care sa ateste acest lucru ?

Cornel Vasile a scris:

Trebuie dovada platii/viramentului în contul executorului judecatoresc.

Si aveți idee cât durează?adică din mome tul în care executorul a trimis adresa de eliberare la banca în cât timp îmi pot ridica suma de bani de la banca?mulțumesc

gi-jane2 a scris:

Banca nu are calitatea sa cerceteze , cereri executorului sa facă adresa la banca pt liberarea restului de salariu.

imediat ce banc o primeste.
Mergeti si vb cu executorul.