avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am o poprire pe contul de salariu și la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am o poprire pe contul de salariu și la angajator.Angajatorul ...

Am o poprire pe contul de salariu și la angajator.Angajatorul a virat suma poprita către executorul judecatoresc.Iar după aceea mi a virat restul sumei în contul bancar poprit.Cum îmi pot recupera restul de salariu fără ca banca sa îmi oprească și ea o parte din suma ca poprire?este suficient fluturașul de salariu sau trebuie dovada platii/viramentului în contul executorului judecatoresc ?
Ultima modificare: Marți, 5 Martie 2024
Lara34, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:04, 6 Martie 2024
Trebuie dovada platii/viramentului în contul executorului judecatoresc.
Banca nu are calitatea sa cerceteze , cereri executorului sa facă adresa la banca pt liberarea restului de salariu.
Si dacă angajatorul refuza sa mi elibereze o adeverinta care sa ateste acest lucru ?

Cornel Vasile a scris:

Trebuie dovada platii/viramentului în contul executorului judecatoresc.

Si aveți idee cât durează?adică din mome tul în care executorul a trimis adresa de eliberare la banca în cât timp îmi pot ridica suma de bani de la banca?mulțumesc

gi-jane2 a scris:

Banca nu are calitatea sa cerceteze , cereri executorului sa facă adresa la banca pt liberarea restului de salariu.

imediat ce banc o primeste.
Mergeti si vb cu executorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Are cineva idee cât durează o desființare a popririi?dacă ... Lara34 Lara34 Are cineva idee cât durează o desființare a popririi?dacă executorul a trimis sa zicem azi desființarea popririi către banca cât durează întregul ... (vezi toată discuția)
Dificultati la ridicarea popririi selected selected Buna ziua. Am o problema cu bancile :D . Am poprire pe contul curent pentru un titlu executoriu. Angajatorul a primit si el titlul executoriu si mi-a retinut, ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu corbeamiky177@gmail.com corbeamiky177@gmail.com Bună ziua ,soțul meu are poprire pe salariu la două bănci Pireus si Banc Post,a primit în contul de salariu de la Raiffeisen bank banii pentru voucher de ... (vezi toată discuția)