Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Daca se constata ca niste drepturi salariale aferente ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Daca se constata ca niste drepturi salariale aferente unui functionar ...

Daca se constata ca niste drepturi salariale aferente unui functionar public nu au fost calculate corect, poate emite institutia o dispozitie prin care acestea sa i se dea pt perioada anterioara remedierii greselii sau functionarul trebuie sa mearga in instanta pt a-si castiga drepturile?
Poate institutia sa faca corecturile respective .....in caz contrar, va trebui sa se apeleze la instanta.
Daca au existat 2 dispozitii anterioare necontestate, se mai pot castiga drepturile in instanta?

Cornel Vasile a scris:

Poate institutia sa faca corecturile respective .....in caz contrar, va trebui sa se apeleze la instanta.