avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cum acționez în continuare fiind discriminat? ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cum acționez în continuare fiind discriminat? ...

Dacă sunt un RoDiasporean discriminat conform CJUREu ce pot face: mă adresez Av. pop. să atace la CCR art de lege care mă discriminează? Dau autoritătile in judecatată recte MAI/ DGEP ,,Obligarea pârâtei Direcţia Generală pentru Evidenţa a Persoanelor să ne elibereze cărți de identitate, chiar dacă avem domiciliul în străinătate, cu ignorarea art. 34 alin. 6 din Legea 248/2006, articol de lege declarat nelegal de Curtea de Justiție a Uniunii Europene, prin Hotărârea ECLI:EU:C:2024:143 din 22 februarie 2024, pronunțată în cauza C-491/21, care ne îngrădește drepturile civile.,, ? Ms
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:40, 7 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Solicitati Avocatului Poporului sa va comunice care ar fi calea legala .
Ultima modificare: Joi, 7 Martie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cetățean ,,rodiasporean,, discriminat! momitza momitza HOTĂRÂREA CJUE În cauza C 491/21 din 22 februarie 2024 la pct 48 ,,Rezultă din cele ce precedă că legislația în discuție în litigiul principal ... (vezi toată discuția)
Neconstitutionalitate oug 62/2010 privind limitarea cuantumului despagubirilor Av. NICULESCU-GORPIN Av. NICULESCU-GORPIN O respectuoasa intrebare catre colegii avocati: aveti informatii despre o eventuala ridicare pana in prezent a exceptiei de neconstitutionalitate a Art. 1 al. ... (vezi toată discuția)
Proiect de hotãrâre prin care parlamentul sã constate cã bãsescu a fost demis de popor ContSters257414 ContSters257414 Senatorul PNL Ioan Ghişe va propune, luni, în plenul reunit al celor două Camere, un proiect de hotărâre a Parlamentului prin care să se ia act de ... (vezi toată discuția)