Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cum acționez în continuare fiind discriminat? ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cum acționez în continuare fiind discriminat? ...

Dacă sunt un RoDiasporean discriminat conform CJUREu ce pot face: mă adresez Av. pop. să atace la CCR art de lege care mă discriminează? Dau autoritătile in judecatată recte MAI/ DGEP ,,Obligarea pârâtei Direcţia Generală pentru Evidenţa a Persoanelor să ne elibereze cărți de identitate, chiar dacă avem domiciliul în străinătate, cu ignorarea art. 34 alin. 6 din Legea 248/2006, articol de lege declarat nelegal de Curtea de Justiție a Uniunii Europene, prin Hotărârea ECLI:EU:C:2024:143 din 22 februarie 2024, pronunțată în cauza C-491/21, care ne îngrădește drepturile civile.,, ? Ms
Solicitati Avocatului Poporului sa va comunice care ar fi calea legala .
Cornel Vasile, Consilier juridic