Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Modificare statut sindicat
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Modificare statut sindicat

Buna ziua

Este necesar sa facem o actualizare a statutului sindicatului. Sunt multe modificari ale textului existent, text de eliminat si mult text nou introdus.
In cererea de modificare a statutului care se depune la judecatorie trebuie enumerate modificarile fiecarui articol in parte (varianta initiala a articolului si varianta propusa a articolului) sau este suficienta o descriere generala a modificarilor?
aceasta sectiune din forum este dedicata asociatiilor, fundatiilor si federatiilor functionamd pe baza OG 26/2000. Sindicatele sunt alta categorie de persoane juridice, supuse altei legislatii, deci nu aici e de pus aceasta intrebare.