Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... probleme apa calda
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

probleme apa calda

a si eu o intrebare cum se calculeaza apa calda a venit o factura de la radet de 914 lei si una de la apa nova de 517 lei consumul pe scara este de 160 m 3 cit costa apa calda si care este baza de calcul multumesc
Pe factura de 914 lei ce mai scrie in afara de suma de plata? Aveti acolo explicatii. Cantitate de apa sau agent termic pentru incalzirea apei. Ce cantitati sunt facturate?
Pe factura de 517 lei ce cantitate de apa, cati metri cubi de apa sunt facturati?
Consumul de 160 m.c este de apa rece sau calda sau total? Cum ati stabilita cest consum ? Prin citirea indexului apometrelor?
Pretul apei calde este obtinut astfel:
914 + 517 = 1431 si apoi

1431 / 160 = 8.94375 lei/mc pret apa calda
multumesc mult daca se poate mai revin cu alte intrebari