Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pe cine trag la răspunde în urma unui accident ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pe cine trag la răspunde în urma unui accident datorită unei gropi

Am și o întrebare cum pot să îmi recuperez prejudiciu în urma unui accident petrecut în localitatea ,mergeam pe drum asfaltat și dintr-o dată m-am trezit în șanț ,datorită faptului ca pe drum nu era niciun indicator rutier care să indice faptul ca în față se realizează lucrări ,mai era și noaptea și era imediat după curba și nu s-a văzut nimic
Dați în judecată administratorul acelui drum.

latka a scris:

Dați în judecată administratorul acelui drum.

Mă puteți ajuta vă rog cu o lege pe care au încălcat-o? Vă mulțumesc foarte mult pentru ajutor!
Nu va trebuie o lege anume, ci e obligatoriu sa va angajati un avocat. E un caz de raspundere civila delictuala si nu va reprezentati dvs. in instanta.
[ link extern ] /