avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Daca ma puteti ajuta in legatura cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Daca ma puteti ajuta in legatura cu L.360/2023. Sunt ...

Buna ziua, Daca ma puteti ajuta in legatura cu L.360/2023. Sunt pensioanar a din 2006, am lucrat la unitate bugetara - DSP ) . Am inteles ca in conformitate cu legea de mai sus pot sa cer, pe baza adeverintelor eliberte de la fostul meu loc de munca , recalcularea pensiei. Se va lua in considerare : orele lucrate peste programul de lucru, salariul 13, premii 2 %, ...... Intrebarea mea aceasta ar fi , este adevarat ? La fostul meu loc de munca nu dau crezare , cer exact baza legala . Deoarece nici eu nu sunt sigura apelez la dvs. de a ma ajuta ! Va multumesc Cu stima D. Marta
Cel mai recent răspuns: danieladumitrescu77 , utilizator 19:57, 18 Martie 2024
Depuneti adeverintele la CJP cu adresa si nr. de inregistrare/ data, in vederea recalcularii pensiei conform Legii nr. 360/ 2023.
Informatii gasiti aici: [ link extern ]
Vedeti capitolul Dispozitii tranzitorii
Va multumesc pentru raspuns !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalcularea pe noua lege a pensiilor. buna ziua, am lucrat neintrerupt din 16.10.1978 pana in 16.10.2015 ... Rodica Sangeorzan Rodica Sangeorzan Buna ziua, am lucrat neintrerupt din 16.10.1978 pana in 16.10.2015 si am avut nenumarate prime si premii. La calculul punctelor de pensie din vechea lege ... (vezi toată discuția)
Cerere recalculare pensie buna ziua, sunt pensionat anticipat ... Bogdandux Bogdandux Cerere recalculare pensie Buna ziua, Sunt pensionat anticipat cu penalizare.La data depunerii dosarului, nu aveam adeverinta de lucru in acord global si nici ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! sumele acordate, până la 01.04.2001, din fondul ... Ileana popa Ileana popa Clarificare precizări art.139, alin.(1) din Legea nr.360/2023- perioade de contributivitate Bună ziua! Sumele acordate, până la 01.04.2001, din fondul ... (vezi toată discuția)