Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Daca ma puteti ajuta in legatura cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Daca ma puteti ajuta in legatura cu L.360/2023. Sunt ...

Buna ziua, Daca ma puteti ajuta in legatura cu L.360/2023. Sunt pensioanar a din 2006, am lucrat la unitate bugetara - DSP ) . Am inteles ca in conformitate cu legea de mai sus pot sa cer, pe baza adeverintelor eliberte de la fostul meu loc de munca , recalcularea pensiei. Se va lua in considerare : orele lucrate peste programul de lucru, salariul 13, premii 2 %, ...... Intrebarea mea aceasta ar fi , este adevarat ? La fostul meu loc de munca nu dau crezare , cer exact baza legala . Deoarece nici eu nu sunt sigura apelez la dvs. de a ma ajuta ! Va multumesc Cu stima D. Marta
Depuneti adeverintele la CJP cu adresa si nr. de inregistrare/ data, in vederea recalcularii pensiei conform Legii nr. 360/ 2023.
Informatii gasiti aici: [ link extern ]
Vedeti capitolul Dispozitii tranzitorii
Va multumesc pentru raspuns !