Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am următoarea situație: bunica a avut 5 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am următoarea situație: bunica a avut 5 copii, ...

Bună ziua. Am următoarea situație: bunica a avut 5 copii, unul s-a mutat în casa părintească după decesul acesteia fără acordul celorlați și fără a avea grija de bunici cât timp erau în viata. A decedat unul dintre frați, iar copiii acestuia doresc partea lor de mostenire ce le revine după decesul tatălui lor , dar fratele din casa, care a pus stăpânire și pe mare parte fin terenuri, nu ar vrea sa imparta nimic, chiar a încercat sa vândă un lot de pământ , dar fără succes deoarece nu deține acte pe el. Ce e de făcut? El a plătit impozit pe casa și pe teren
Buna ziua!
Dezbateti succesiunea si fiecare isi ia partea.Faptul ca a platit impozit pe casa si teren nu are relevanta.