Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clarificări - Diurnă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clarificări - Diurnă

Salutare,

Lucrez la o firmă care are o firmă geamănă/soră. Una dintre ele se află în Galați, iar cealaltă în București.

Este important de menționat faptul că activitățile firmelor sunt identice.

Contractul meu de muncă este semnat cu firma de la București, dar în majoritatea timpului lucrez la cea din Galați pentru că locuiesc în Galați.

De curând am fost în delegație la firma din București pentru un schimb de experiență, iar pe perioada respectivă am primit și diurnă pe lângă salariu.

Întrebarea este: Nu ar trebui să fie invers? Să primesc diurnă pe perioada cât lucrez la Galați pentru că eu am contract cu firma din București?

Mulțumesc anticipat!
In c.i.m. , ce se mentioneaza la locul de munca?