avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca un bun personal il vând căsătorit fiind și ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca un bun personal il vând căsătorit fiind și cumpăr altul ...

Daca un bun personal il vând căsătorit fiind și cumpăr altul în timpul căsătoriei de acei bani aproximativ cum demonstrez că e al meu
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 20:26, 11 Martie 2024
Se mentioneaza in act acest aspect (provenienta banilor).

Sau schimbati regimul matrimonial

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire casa parinteasca jewelled jewelled In urma decesului parintilor in 2011, am mostenit impreuna cu sora mea un apartament. Sora mea fiind persoana cu handicap este in ingrijirea mea. In martie ... (vezi toată discuția)
Bun dobandit inainte de casatorie si vandut in timpul casatoriei Tudor Dana Tudor Dana Buna seara, am cumparat inainte de casatorie un apartament pe care il vand acum in timpul casatoriei si cumpar altul cu o diferenta de bani fata de cel vandut ... (vezi toată discuția)
E posibila trecerea pe numele doar unuia dintre soti a unui imobil? mimirom81 mimirom81 suntem o copie casatorita, dar fiecare dintre soti a pastrat numele avut inainte de casatorie.tin sa precizez ca toate bunurile sunt in comun. intrebarea mea ... (vezi toată discuția)