avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua , Ce cod CAEN as putea folosi , pentru o ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua , Ce cod CAEN as putea folosi , pentru o activitate ...

Buna ziua ,
Ce cod CAEN as putea folosi , pentru o activitate de intermediere in vanzari de geamuri termopan catre clienti non UE ? Practic , eu doresc sa achizitionez geamurile de la producatorul din Romania , pe firma mea , si sa le refacturez catre clientii mei . Marfa va pleca de la producator , eu doar achit transportul . Nu voi avea gestiune , voi vinde doar pe baza de comanda ferma .
Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 08:18, 12 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Cred ca aici s-ar incadra:

4613 Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata în nume propriu, vezi 462 la 469
-vânzări cu amănuntul făcute de comisionari, vezi 4799

4618 Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata în nume propriu, vezi 462 la 469
-vânzări cu amănuntul făcute de comisionari, vezi 4799
-activităţi ale agenţilor de asigurări, vezi 6622
-activităţi ale agenţilor imobiliari, vezi 6820

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata în nume propriu, vezi 462 la 469
-vânzări cu amănuntul făcute de comisionari, vezi 4799



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor pentru alegerea codului caen szilardkesz szilardkesz Buna ziua, Intentionez sa desfasor inca o activitate decat cea principala si nu stiu care cod caen cuprinde aceasta activitate. Intentionez sa cumpar din ... (vezi toată discuția)
Cod caen vanzare aparatura cosmetica WEO WEO De ce cod CAEN este nevoie pentru a vinde catre persoane juridice sau PFA aparatura cosmetica (provenita din achizitie intracomunitara sau import sau furnizor ... (vezi toată discuția)
Cod caen serbanj serbanj Buna ziua. Vreau sa caut clienti pentru diferite firme de servicii, dupa care sa ma ocup de relatia cu ei. C3e cod CAEN imi trebuie? Oare 4619 se refera si la ... (vezi toată discuția)