Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua , Ce cod CAEN as putea folosi , pentru o ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua , Ce cod CAEN as putea folosi , pentru o activitate ...

Buna ziua ,
Ce cod CAEN as putea folosi , pentru o activitate de intermediere in vanzari de geamuri termopan catre clienti non UE ? Practic , eu doresc sa achizitionez geamurile de la producatorul din Romania , pe firma mea , si sa le refacturez catre clientii mei . Marfa va pleca de la producator , eu doar achit transportul . Nu voi avea gestiune , voi vinde doar pe baza de comanda ferma .
Va multumesc .
Buna ziua

Cred ca aici s-ar incadra:

4613 Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata în nume propriu, vezi 462 la 469
-vânzări cu amănuntul făcute de comisionari, vezi 4799

4618 Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata în nume propriu, vezi 462 la 469
-vânzări cu amănuntul făcute de comisionari, vezi 4799
-activităţi ale agenţilor de asigurări, vezi 6622
-activităţi ale agenţilor imobiliari, vezi 6820

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata în nume propriu, vezi 462 la 469
-vânzări cu amănuntul făcute de comisionari, vezi 4799