avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bună seara sunt președintele demisionar al ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bună seara sunt președintele demisionar al asociației de proprietari și ...

bună seara
sunt președintele asociației de proprietari și mi-am dat demisia împreună cu cex-ul, nu a fost propus nimeni și bineînțeles nici votat un alt cex, vă rog să-mi spuneți ce obligații mai am in continuare dacă am demisonat
mulțumesc
Cel mai recent răspuns: cattalinr , utilizator 20:56, 13 Martie 2024
Cititi si dvs. prev. L 196/2018, pe aceasta speta. Dvs. trebuie sa va continuati activitatea pana cand se alege un nou Cex. De fapt, dvs. va revine obligatia convocarii AG si alegerea unui nou Cex.
Cer scuze daca aceste lucruri erau cunoscute de catre dvs.
mulțumesc, aceste prevederi din lege le cunosc iar AGA am si avut dar nu dorește nimeni, întrebarea era de obligații mai am demisionand

Adam Grecu a scris:

Cititi si dvs. prev. L 196/2018, pe aceasta speta. Dvs. trebuie sa va continuati activitatea pana cand se alege un nou Cex. De fapt, dvs. va revine obligatia convocarii AG si alegerea unui nou Cex.
Cer scuze daca aceste lucruri erau cunoscute de catre dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In ce conditii poate fi inlocuit un membru al comitetului executiv ... Vali P. Vali P. In ce conditii poate fi inlocuit un membru al comitetului executiv care tocmai a fost ales acum 2 luni? Daca de exemplu si-ar fi dat demisia sau ar fi fost ... (vezi toată discuția)
Demisie membru de comitet din asociatia de proprietari florina mardare florina mardare unde trebuie sa merg sa ajung in instanta de judecata sa pot demisiona din comitetul asociatiei de proprietari ? imi trebuie avocat ? (vezi toată discuția)
Dizolvarea unei asociatii de proprietari daca nu are presedinte tucurasu tucurasu Buna ziua, Presedintele Asociatiei de locatari si-a depus demisia si momentan niciun proprietar nu doreste sa preia aceasta functie. Imi puteti spune, va rog, ... (vezi toată discuția)