Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bună seara sunt președintele demisionar al ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bună seara sunt președintele demisionar al asociației de proprietari și ...

bună seara
sunt președintele asociației de proprietari și mi-am dat demisia împreună cu cex-ul, nu a fost propus nimeni și bineînțeles nici votat un alt cex, vă rog să-mi spuneți ce obligații mai am in continuare dacă am demisonat
mulțumesc
Cititi si dvs. prev. L 196/2018, pe aceasta speta. Dvs. trebuie sa va continuati activitatea pana cand se alege un nou Cex. De fapt, dvs. va revine obligatia convocarii AG si alegerea unui nou Cex.
Cer scuze daca aceste lucruri erau cunoscute de catre dvs.
mulțumesc, aceste prevederi din lege le cunosc iar AGA am si avut dar nu dorește nimeni, întrebarea era de obligații mai am demisionand

Adam Grecu a scris:

Cititi si dvs. prev. L 196/2018, pe aceasta speta. Dvs. trebuie sa va continuati activitatea pana cand se alege un nou Cex. De fapt, dvs. va revine obligatia convocarii AG si alegerea unui nou Cex.
Cer scuze daca aceste lucruri erau cunoscute de catre dvs.