Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Un salariat care indeplineste conditiile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Un salariat care indeplineste conditiile standard ...

Buna ziua! Un salariat care indeplineste conditiile standard de pensionare(implineste 65 de ani) incazul in care a depus cerere cu 30 zile inainte poate continua activitatea in cadrul companiei in baza aceluiasi CIM pt inca 3 ani daca angajatorul este de acord? 3 ani cu prelungire anuala Multumesc
Da, poate continua activitatea in aceasta situatie.