Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apel (contestație la executare)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apel (contestație la executare)

Am făcut o executare silită a unei comisii județene pentru că nu și-a îndeplinit obligațiile dintr-o sentință civilă.
Comisia județeană a câștigat procesul.
M-am adresat Tribunalului cu apel, însă mi-a fost respins apelul că nefondat (comisia județeană nu trebuia să fie executată întrucât sarcina era cea a comisiei locale).
Ce pot face mai departe?
Vă mulțumesc anticipat!
Discutați cu executorul pt a pune în executare sentința împotriva comisiei locale.
Am executat silit și Comisia locala (în același timp cu cea județeană).
Întrebarea este dacă mai pot ataca hotărârea Tribunalului (aceea în care mi s-a respins apelul în contradictoriu cu Comisia județeană).

Dispozitivul sentinței:
"Respinge cererea de apel formulată de către apelantul intimat ... împotriva Încheierii din data de ..., pronunţată de Judecătoria ... în dos.nr. ..., în contradictoriu cu intimata contestatoare COMISIA JUDEŢEANĂ, ca nefondată. Definitivă. Pronunţată azi, ..., şi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: Hotarâre ..."
bogdangana, utilizator