Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,in contractul individual de munca este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,in contractul individual de munca este prevăzut spor ...

Buna ziua,in contractul individual de munca este prevăzut spor cu caracter permanent (condiții vătămătoare) 50%.Intrebarea mea este :in luna in care am concediu medical sau concediu legal acest spor fiind cu caracter permanent se calculează la numărul de zile pe care le lucrez in luna respectiva sau primesc sporul integral chiar daca în acea lună am beneficiat ce concediu? mulțumesc!
Pe durata suspendarii pot continua sa existe alte drepturi si obligatii ale partilor , daca acestea sunt prevazute prin legi speciale, prin contractul colectiv de munca aplicabil, prin contracte individuale de munca sau prin regulamente interne.
Sporul se calculeaza pentru timpul efectiv lucrat, adica il veti primi doar pentru zilele din luna in care ati lucrat (nu in co, cm etc).